Aliexpress’ten Alışveriş Yapmanın Kuralları – Aliexpress Alışveriş Yapmak

Aliexpress’ten doğru ve güvenilir alışveriş yapmanın kuralları – Aliexpress alıveriş yapmak

Aliexpress’ten alışveriş nasıl yapılır? Aliexpress güvenilir mi? Aliexpress alışveriş yapmak, Aliexpress ödeme seçenekleri, Aliexpress gümrük,

Bugün yemek, giyim, kozmetik, elektronik, mobilya ve daha birçok ihtiyacımızı internet üzerinden alabiliyoruz. Kampanyalarla, indirim kuponlarıyla çeşit çeşit yöntemlerle ürünler satılıyor.

Bugün ki yazımızda son zamanların trendi Çin merkezli alışveriş sitesi Aliexpress hakkında yararlı bilgiler sunuyoruz. Yazımızı okuduktan sonra Aliexpressten alışveriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelin adım adım Aliexpress ten doğru ve güvenilir alışveriş yapmanın püf noktaları nelerdir inceleyelim.

Aliexpressten alışveriş yapmak

Aliexpress alışveriş yapmak

1- Satın almadan önce yorumları okuyun.

Evet, beğendiniz ürünü satın almadan önce mutlaka yorumları okuyun. Yorumlar bölümünde ülkeler şeklinde ayrım yapılmıştır. Türkiye den satın alan kişilerin ürün hakkında yorumları sizlere yararlı olacaktır. Yine farklı dillerde yorumları çeviri yapabilirsiniz.

2-Satıcının ürün açıklamasını okuyunuz.

Satıcı açıklama bölümde gerekli açıklamaları yapar. Açıklama kısmını mutlaka okuyunuz. Buradan ürünün ayrıntılarını gerçeklik payını anlayabilirsiniz.
Sayfayı Türkçe dil desteğine çevirebilirsiniz. Yada kopyalayarak Çeviri programlarında kontrol edebilirsiniz.

3- Ürünün ve Satıcının Değerlendirme puanlarını kontrol ediniz.

Ürünün ve satıcının aldığı puanlara yıldızlarına bakarak güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz.

4- Doğru kargo yöntemini seçin.

Aliexpress birçok kargo firmasıyla anlaşmalıdır. Bunlardan doğru kargo şirketini seçmeniz siparişinizin takip numarasıyla gelmesini ve sipariş aşamasından size ulaşıncaya kadar adım adım takip edebilirsiniz. Takip numarası verilmediği takdirde sadece Çin den Türkiye ye girişine kadar ki süreci takip edebilirsiniz. Bu da Türkiye ye gelen siparişinizin nerede olduğu takip edememenize neden oluyor. Birçok sipariş bu şekilde kayboluyor.
China Post Registered Air Mail, bazı satıcılar ücretsiz kargo seçeneği sunuyor. Burda dikkat etmeniz gereken ücretsizde olsa kargo firmasına bakınız. China Post Registered Air Mail seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Takip numarasıyla ve hızlı bir şekilde siparişiniz elinize ulaşır. Türkiye ye girip gümrükten geçtikten sonra PTT ile elinize ulaşır.
DHL, UPS, EMS, gibi diğer kargo firmalarıda güvenlidir.Ama ek ücretler ödemeniz gerekebilir. Bazen alacağınız ürünün fiyatından bile fazladır. Bu sizin tercihinize kalmıştır.

5-Birçok satıcıyı gözden geçirin.

Satın alacağınız ürün birçok satıcı tarafında satılıyor. Buda rekabet ortamı yaratıyor. Aynı ürünü farklı fiyatlarda görebilirsiniz. Bazı ürünler orjinal olmayıp fason yapılıyor. Birebir aynı ürünün ucuz fiyatınıda bulabiliyorsunuz. Yine yorumları, değerlendirme puanlarını, ürün fotoğraflarını inceleyerek karar veriniz.

6-Aliexpress Gümrük Sorunu.

Ülkemizde yurtdışından alışverişlerinizde kısıtlamalar bulunuyor. Belli ürünleri ülkemize getirmeniz yasaktır. Örneğin, telefon yasaktır. Sipariş verseniz dahi gümrüğe takılıp ürününüzü alamazsınız. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi sitesinde yasak olan ürünleri inceleyebilirsiniz.
2018 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alışveriş limiti 22 EURO düşürerek 22 EURO ve üstü ürünlerden vergi alıyor. Tahmini ürün fiyatının %20 si kadar vergi uygulanıyor. Özel ürünlerinizde Gümrük çalışanlarıyla görüşüp gerekli bilgiyi aldıktan sonra alışveriş yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

7-Aliexpress Ödeme Seçenekleri

Siparişiniz son aşamasına geldiğinizde ödeme yapmanız için kredi kartı yada sanal kartlarla ödeme yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ödeme bilgilerinizi kaydetmemeniz. Ödeme bölümünde kart bilgilerinizi otomatik olarak kaydet seçeneği mevcuttur bu kısmı aktif hale getirmemeniz güvenli olacaktır.

Aliexpress’ten Doğru Ve Güvenilir Alışveriş Yapmanın Kuralları – Aliexpress Alışveriş Yapmak