Düşük Donanımlı Bilgisayarınızda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Düşük Donanımlı Bilgisayarınızda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Düşük sistem gereksinimli oyunlar pc, küçük boyutlu oyunlar, düşük pc oyunları, az mb’lı oyunlar pc, 

Her geçen gün gelişen teknolojik şartlar, donanımlar oyun piyasasındada sistem gereksinimlerinin artmasına ve yüksek donanımlı oyunların üretilmesini etkiliyor.

Artan gereksinimler ile bir çoğumuz bu donanımları karşılayacak bilgisayarlara sahip olamıyoruz. Bu yazımızda düşük donanımlı, bilgisayarınızı yormayan aynı zamanda oynamaktan keyif alacağınız oyunları listeledik.

İşte Düşük Donanımlı Bilgisayarınızda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar, düşük pc oyunları


1- Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband, ortaçağ temalı savaş ve strateji konulu bir rol yapma video oyunudur.

2- MineCraft

Son zamanlarda oldukça popüler olan Minecraft blok yerleştirme ve maceraya atılma üzerine kurulu bir hayatta kalma oyunudur.

3- Age of Empires III

Age of Empires III Microsoft’a bağlı Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilip, Microsoft Oyun Stüdyoları tarafından yayınlanmış, gerçek zamanlı strateji türünde bir bilgisayar oyunudur.4- Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyonudur. 19 Ekim 2012’de çıkmış olan oyun günümüz Avrupa’sını temel almıştır. Oyunda çeşitli nakliye işleri alıp yollara çıkıyorsunuz. Oldukça zevkli bir oyundur.

5- Darkest Dungeon

Darkest Dungeon, maceraya dair psikolojik stresler hakkında zorlu bir sıra tabanlı RPG ve strateji karışımı bir oyun. Hayal edilemez dehşetlere, strese, kıtlığa, hastalığa ve her zaman tecavüz eden karanlığa karşı kusurlu kahramanlardan oluşan bir ekibini eğit ve yönet. Tüm umutlar kaybolduğunda kahramanlarını bir arada tutabilir misin?

6- Cuphead

Cuphead, 1930’ların çizgi filmlerinden esinlenen görseller ve sesler, çağın aynı teknikleriyle, geleneksel elle çizilmiş cel canlandırmasıyla, suluboya arka planlarıyla ve orijinal caz kayıtlarıyla özenle oluşturulmuş keyif bir oyun.7- Civilization V

Sid Meier’s Civilization V Firaxis Games tarafından geliştirilen savaş 4X strateji oyunudur.

8- Celeste

TowerFall’un yaratıcıları tarafından üretilmiş süper ötesi bir aksiyon platform oyunudur. Oyunun ana kahramanı Madeline Celeste Dağı’nın zirvesine yaptığı yolculuğunda şeytanlarla savaşıyor.

9- Beholder

Warm Lamp Games tarafından geliştirilen ve Alawar Entertainment tarafından yayınlanan eğlenceli bir oyun.

10- Owlboy

Macera platform oyunudur.