Tavsiye Edilen En İyi Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Piyasadaki en iyi  sanal gerçeklik gözlükleri hangileridir?  En iyi sanal gerçeklik gözlükleri fiyatları nelerdir? Hangi  en iyi vr gözlüğü almalıyım? Sanal gerçeklik gözlüğü tavsiye 2020 işte yazımızda…

Son yıllarda yeni teknolojik aletler arasında piyasada yer edinen sanal gerçeklik (vr) gözlükleri teknoloji firmalarının yeni yatırım alanı haline geldi.

Bir çok alanda kullanılmaya başlanan vr gözlükler oyun ve sinema alanında büyük kitlelere ulaşmayı başardı.

Bir çok modelleri mevcut olmasına rağmen oyun oynarken yada sinema izlerken, görüntü performansı ve gerçeklik hissini en iyi seviyelerde hissetmek için fiyat ve performanslarıyla vr en iyi sanal gerçeklik gözlükleri tavsiye listesini hazırladık.Sanal gerçeklik gözlüklerinde kullanacağınız telefonun ekran kalitesi ve gözlük lenslerinin kalitesi önemli rol oynuyor.

en iyi sanal gerçeklik gözlükleri

1- Oculus Rift

Oculus teknolojisinin Rift adıyla piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcıların en çok tercih ettiği sanal gerçeklik gözlüğü olma özelliğini taşıyor. Oculus Rift VR oyun paketi ile tüm aksiyonu kendiniz geliştirin. Konforlu kulaklık seti ayarlanabilir kayışlar ve dengeli ağırlığa sahiptir, böylece en sevdiğiniz filmleri saatlerce izleyebilirsiniz. Oculus Rift VR paketi ile birlikte verilen dokunmatik kontrolörler, kolay ve etkileyici etkileşim için ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Fiyatı: 5500 TL

en iyi sanal gerçeklik gözlükleri

2- Samsung Gear VR

Sanal gerçeklik ürünleri alanında dünyanın öncü firmaları arasında yer alan Oculus, Samsung Note 5, Galaxy S6 ve S7 serisi telefonlar için özel olarak geliştirdiği Gear Vr ile ürün yelpazesini genişletiyor. Sadece uyumlu Samsung akıllı cep telefonları üzerinden çalışan ve bir sanal gözlük olan cihazı kullanarak interaktif oyunlar oynayabilir, özel uygulamalardan faydalanabilir, 360 derece ile çekilmiş film ve videolar izleyebilirsiniz. Samsung’un en iddialı modelleri ile uyumlu olan Gear Vr, 1440×2560 gibi yüksek pikselli görüntüler almanıza olanak tanıyor.

Fiyatı: 500 TL

en iyi sanal gerçeklik gözlükleri

3- HTC Vive

Oyun alanında kullanılan sanal gerçeklik gözlüklerinden en çok tercih edilendir.  Vive, bir odada, ayakta dururken veya yürürken (aynı zamanda oturarak da kullanılabilir) kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Control stick leri oyunlar için önemli olan hassasiyeti sağlıyor.

Fiyatı: 4800 TL

en iyi sanal gerçeklik gözlükleri

4- Playstation VR

PlayStation VR, Sony’nin Playstation için geliştirdiği ve 2016 yılı sonlarında çıkışını duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğü. Bir oyun evreninin merkezine yolculuk yapmanızı sağlayacak PS VR, PS4 ailesinin tüm konsolları ve PS VR ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Fiyatı: 1750 TL

en iyi sanal gerçeklik gözlükleri

5- Avegant Glyph

Retinal Görüntüleme Teknolojisine sahiptir. Diğer sanal gerçeklik gözlükleri nden ayıran özelliği gözünüzdeki retina tabakasına yansıma teknolojisini kullanarak en gelişmiş görüntüleme deneyimi sunmasıdır. Portatif ve kolay taşınabilir.

Fiyatı: 2240 TL

En iyi sanal gerçeklik gözlükleri

6- Razer OSVR

Açık kaynak kod yapısına sahip bu sanal gerçeklik gözlüğü kişisel özelleştirilebilinen, uygulama tasarlayanlar için geliştirmelere açık kit sistemdir.

Fiyatı: 2350 TL

En iyi sanal gerçeklik gözlükleri

7- Zeiss VR One

Bir çok akıllı telefonla uyumlu olmasıyla beraber uygun fiyatı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Fiyatı: 300 TL

En iyi sanal gerçeklik gözlükleri

8- LG 360 VR

360 derece görüntü deneyimi sunmasıyla beraber bir telefona ihtiyaç duymadan usb bağlantısı üzerinden görüntü aktarımı sağlıyor. Konforlu ve hafif olması diğer vr gözlüklerden ayıran en önemli özelliğidir.

Fiyatı: 1350 TL

En iyi sanal gerçeklik gözlükleri

9- Visus VR

Kablosuz ve pc tabanlı sanal gerçeklik gözlüğüdür. Pc üzerinden oyun deneyimini en üst seviyede yaşayabilirsiniz.

Fiyatı: 800 tl

En iyi sanal gerçeklik gözlükleri

10- Fove VR

Göz takip sistemini kullanan ilk sanal gerçeklik gözlüğüdür. Cihazdaki sensörler, kullanıcının göz bebeklerini takip eder. Kullanıcının, göz temasını sağlayarak nesneleri hedeflemesine ve etkileşime girmesine izin verir. Oyun geliştiriciler için uygun bir sanal gerçeklik gözlüğüdür.

Fiyatı: 2880 TL