Kitaplardan Uyarlanan 10 Yabancı Dizi

Kitaplardan Uyarlanan 10 Yabancı Dizi

Konusunu kitaplardan alan diziler, Uyarlama diziler, dizisi olan kitaplar yabancı, 

İzlediğimiz ve izlemekte olduğumuz birçok popüler diziler konusunu kitaplardan almaktadır.

Son zamanlarda sinema dünyasına kitaplardan esinlenerek birçok proje ortaya çıkmıştır.

Kitaplardan aldığımız heyecan ve hayranlık, dizilerde farklı olsada kitaplardan uyarlanan diziler de yankı uyandırarak birçok izleyiciye hitap ediyor.

Gelin son zamanların en çok yankı uyandıran popüler kitaplardan uyarlanan yabancı dizilere göz atalım,Game Of Thrones

Game of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır.

Emerald City

Defalarca sinemaya ve televizyona uyarlanmış ünlü Oz Büyücüsü hikayesinin; tehlikeli savaşçılar, rekabet içindeki krallıklar ve kötü şöhretli bir büyücünün yer aldığı modern ve karanlık versiyonu… 20 yaşındaki Dorothy Gale kendini, Oz’un ele geçirilmesi için uğraşılan kanlı ve epik bir savaşın içinde bulacak.

The 100

The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti. 11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı.

The Vampire Diaries

Vampir Günlükleri L. J. Smith.’in aynı isimli kitap serisinden, “Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir.

The Magicians

Quentin Coldwater isimli bir gencin, sihir gücü olduğunu keşfetmesini ve New York’un kuzeyindeki çok gizli ve prestijli bir büyücülük okuluna kabul olmasıyla değişen hayatını, girdiği tehlikeli ve karanlık yolları anlatan The Magicians, Lev Grossman’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanıyor. Dizinin başrollerinde Jason Ralph, Stella Maeve, Hale Appleman, Arjun Gupta ve Summer Bishil bulunuyor.

The Strain

Guillermo del Toro ve Chuck Hogan’ın aynı adlı romanından ekranlara taşınan dizinin yönetmen koltuğunda da Guillermo del Toro oturuyor. Dizinin yapımcılığını ise ünlü dizi yapımcıları Carlton Cuse ve Gary Ungar üstlenmiş.

American Gods

Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘American Gods’ Starz kanalının yaklaşan fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.

The Handmaid’s Tale

The Handmaid’s Tale, Bruce Miller tarafından Kanadalı yazar Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan Amerikan televizyon dizisidir.

Outlander

Outlander; Diana Gabaldon’ın aynı isimli çok satan kitabından uyarlanan dizinin konusu,

1945 yılında yaşayan, evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall; gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuk eder ve romantik bir İskoç savaşçısı olan Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kalır. Claire zamanla Jamie’ye bir şeyler hissetmeye başlayacak ve iki farklı zamandan, iki farklı erkek arasında kalacaktır.

The Expanse

Günümüzden 200 yıl sonrası… Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.