Wifi Sinyal Gücünü Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Wifi Sinyal Gücünü Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Wifi Sinyal Gücünü Arttırmanın Yolları Nelerdir? Wifi sinyal gücünüzde sorun mu yaşıyorsunuz? Evinizde bulunan modemin sinyal gücü evin diğer konumlarında farklı mı çekiyor? Gelin birlikte wifi çekim gücü arttırma yolları nelerdir ? göz atalım;

Hemen hemen herkesin evinde internet bağlantısı mevcut bir dönemdeyiz. Özellikle modeminize wifi yoluyla bağlanıyorsanız modeminizden uzaklaştıkça sinyal sorunları yaşıyoruz.

Evinizde belli bir noktada bulunan modeminiz evin noktalarına güçlü bir sinyal vermiyor ise bunun bir çok nedeni vardır.

İşte wifi sinyal arttırıcı yöntemler, 1- Modemin bulunduğu konum

Genellikle en çok yapılan hatalardan biride modemi evin merkezine konumlandırıp tüm noktalara sinyal sağlayacağını sanmaktır.

Modeminizin bulunduğu konumu belirlerken yakınında sinyal gücünü kesecek duvarlar, kolon ve kirişler, mobilyalar olmamalıdır. Bu nedenle modeminizi çevresi açık, engeller bulunmayan noktaya yerleştirmelisiniz.

2- Elektronik Aletler

Evinizde modem haricinde çevreye sinyal yayan birçok elektronik alet bulunur.

Televizyon, bilgisayar, aydınlatmalar, radyo ve müzik setleri gibi birçok elektronik aletlerde çevreye sinyal yayıyor.Bu sinyallerde wifi gücünüzü olumsuz etkiliyor. Bu tür aletleri modeminizden uzak bir noktaya konumlandırmanızda fayda var.

3- Modemin antenlerinin konumu

Antenli modem cihazlarında yapılan hatalardan biride antenleri yatay konuma getirmek. Uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde antenlerin dik konumda olması sinyal gücünü etkiliyor.

4- Servis Sağlayıcınız Ve Cihazlar

İyi bir servis sağlayıcısı ve kullanacağınız cihazda sinyal kalitesinde önemlidir. Modem cihazınızın güncel sürümünde olması ve internet servis sağlayıcınızın sorunsuz, kaliteli hizmet vermesi tabiki işin başından en önemli faktördür.

5- Sinyal dağıtıcılar

Modeminizin daha geniş alanlara sinyal ulaştırmasını istiyorsanız bir miktar harcama ile mümkündür. Sinyal dağıtıcılar satın alarak doğrudan prize takılı bu cihazlarla sinyal gücünü daha büyük alanlara iletebilirsiniz.